Naturalnie w Równowadze

Ekoterapia dla miłośników natury, terapeutów i edukatorów

Naszą misją jest inspirowanie naszych odbiorców do budowania głębszej relacji z naturą.

Świadome obcowanie z naturą jest potężnym narzędziem rozwojowym i leczniczym.

Edukujemy i dzielimy  się wiedzą popartą wyłącznie badaniami naukowymi.

Portal Naturally balanced jest portalem promującym wiedzę z zakresu ekopsychologii i ekoterapii oraz szeroko pojętego powiązania człowieka z naturą.

Treści dedykowane są osobom, którym natura jest bliska.

Docieramy do odbiorców, którzy szukają rozwoju osobistego i zawodowego.

Edukujemy w zakresie zintegrowanego dbania o zdrowie. Pokazujemy zalety ekoterapii, promujemy prozdrowotny styl życia, pomagamy w zrozumieniu relacji pomiędzy umysłem i ciałem. Udowadniamy, że natura jest naszym silnym sprzymierzeńcem.

Naszym celem jest rozwijanie fascynacji pięknem i bioróżnorodnością natury. Regularne doświadczanie tej fascynacji ma udowodniony silny walor terapeutyczny, w wymiarze zarówno psychicznym, duchowym jak i fizycznym.

Naszą motywacją jest budowanie zainteresowań pięknem przyrody, gdyż zainteresowania przyrodnicze mogą stanowić drogę do wyjścia z kryzysu, w jakim się znaleźliśmy jako ludzkość i planeta.

Wierzymy w potencjał wspólnego działania.

Zapraszamy aktywistów środowiskowych, naukowców, terapeutów, ekologów, edukatorów, lekarzy, fitoterapeutów, a także wszystkie osoby, które kochają i rozumieją naturę, do udostępniania i porządkowania wiedzy w tym obszarze.

Dołącz do naszej interdyscyplinarnej społeczności ekspertów i miłośników natury.

Pomóż nam w szerzeniu idei opartej na przekonaniu, że zdrowie naszej planety jest nierozerwalnie związane z naszym zdrowiem. 

Twórcy Instytutu

Katarzyna Kieszkowska

PRZEDSIĘBIORCA, DYDAKTYK, COACH ZDROWIA, TWÓRCZYNI PROGRAMÓW EDUKACYJNYCH

Tworzy programy edukacyjne i certyfikujące. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę z zakresu medycyny żywienia, ekoterapii i naturalnego podejścia do zdrowia. Od 30 lat jest dydaktykiem (Uniwersytet Warszawski, Lang LTC), edukuje i zarządza procesami edukacyjnymi. Zgłębia metody nauczania i uczenia się w celu zwiększenia efektywności i możliwości zindywidualizowanego rozwoju. Inspiruje ją dzielenie się wiedzą. Jest menedżerem i przedsiębiorcą, właścicielem kilku firm edukacyjnych. W przedsięwzięciu „Naturalnie w równowadze” łączy swoją pasję do zdrowego stylu życia z doświadczeniem dydaktyka. Kocha naturę i każdą wolną chwilę poświęca na jej eksplorowanie. Stawia na edukację digitalną, gdyż uważa, że dzięki nowym technologiom otwierają się nowe możliwości upowszechniania wiedzy, która dotychczas była dostępna tylko dla specjalistów.

Sylwia Kieszkowska

Psycholożka i psychoterapeutka.

Pracowała jako psychoterapeutka zarówno w placówkach psychiatrycznych (IPIN, MORS), jak i z wieloma organizacjami pozarządowymi w Polsce (Fundacja Feminoteka) i Hiszpanii (AESCO, Intress). Prowadzi terapię indywidualną i grupową dla osób w trudnych sytuacjach społecznych – z imigrantami, kobietami doświadczającymi przemocy domowej i młodymi matkami. Specjalizuje się również w zaburzeniach związanych z odżywianiem. Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie i pracę z klientami współtworzy portal „Naturalnie w równowadze” w celu szerzenia idei wszechstronnego podejścia do zdrowia psychiczno-fizycznego. Wierzy w potrzebę zsynchronizowania działań pomiędzy ciałem i umysłem, w procesie zdrowienia i wprowadzania trwałych zmian w codziennym samopoczuciu. Jest entuzjastką naturalnego i holistycznego podejścia do życia i zdrowia. Obecnie mieszka w Barcelonie, jest joginką i spędza mnóstwo czasu nad morzem i w lesie ze swoim ukochanym wyżłem, Luną.

Naturalnie w równowadze, czyli:
Buduj relacje, bądź aktywny
Zauważaj, ucz się
Dziel się