Data ostatniej aktualizacji: 12.10.2021
Woda towarzyszy człowiekowi od początku jego narodzin, aż do końca życia. Co więcej, bez niej nie istniałby świat. Przez wiele lat, naukowcy nie byli jednak chętni na przeprowadzanie badań nad wodą. Traktowano ją nieco po macoszemu, twierdząc, że jest niezbyt ciekawa, aby zasłużyła na ich uwagę. Okazuje się jednak, że ta z pozoru najzwyklejsza substancja na Ziemi, kryje w sobie mnóstwo zagadek i tajemnic, które z dnia na dzień częściej są publikowane, przez coraz to częściej wykonywane badania. Jednym z takich odkryć jest czwarta faza wody.
Woda wykazuje ogrom różnych i unikalnych właściwości, w porównaniu z innymi, dobrze znanymi substancjami. Jest to jednak informacja od dawna bardzo dobrze znana przez naukowców. Laboratoria naukowe w Moskwie, Genewie czy Sao Paulo publikując wyniki badań, tylko utwierdzają w przekonaniu, jak wiele jeszcze o wodzie nie wiemy. I choć mogłoby się wydawać, że woda ma tylko trzy stany skupienia – stały, ciekły i gazowy, to okazuje się, że jest jeszcze jeden – czwarty.
Czwarty stan, nazywany jest również EZ (z języka angielskiego exclusion zone – strefa wykluczenia). Znajduje się on gdzieś pomiędzy stanem ciekłym, stanem stałym. Przypomina on konsystencję żelu. Ciekawostką okazuje się być zachowanie wody w tym stanie. Zgodnie z prawami fizyki, dwa ujemne ładunki powinny się odpychać. W tym przypadku jest inaczej. Jeśli wrzucisz dwa ujemne ładunki do zlewki z wodą, wokół nich zaczną tworzyć się ładunki dodatnie, co sprawi, że zaczną się do siebie przyciągać. Zwiększenie cząsteczek wody skutkować będzie utworzeniem się kryształu koloidu, czyli stabilnej struktury. Co więcej, wnioski z obserwacji czwartego stanu skupienia wody, wyjaśniają także inne zjawiska takie jak: tworzenie się chmur, czy stąpanie po powierzchni wody jaszczurek z Ameryki Południowej.
Głównym prekursorem badań nad wodą, jego czwartą fazą, jak również właściwościami i potencjalnym działaniem, które nie jest dotychczas znane, jest profesor Gerald Pollack. Znany jest na całym świecie jako naukowiec, którego pasją jest badanie głębi prawd natury. Jest on zdobywcą wielu prestiżowych nagród naukowych, jak również autorem książki pt. „The Fourth Phase of Water”. Dzięki odkryciu wody EZ, profesor Pollack przybliżył fenomen wody jako źródło powstania. Nie od dziś wiadomo, że bez wody, życie nie mogłoby istnieć. Badania Pollacka uzmysławiają dodatkowo, że potencjał wody nie jest w stu procentach wykorzystany. Przykładowo, wyniki jego przeprowadzonych badań wykazują, że woda jest w stanie gromadzić energię słoneczną. Podobnie jak rośliny, które korzystają z fotosyntezy, ludzie składają się z wody i także pragną czerpać więcej energii. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też często rozmyśla się czy nie jest przypadkiem możliwe użyć tego na większą skalę. Istotnym aspektem jest również pozyskiwanie wody pitnej. Profesor Pollack twierdzi, że dzięki strefie wykluczenia, możliwe jest oczyszczenie z toksyn i bakterii zanieczyszczonej wody, aby była zdatna do picia. Tak samo dziać się może również z wodą morską, którą można oddzielić od zawartych w niej soli, stwarzając możliwości jej konsumpcji.
Wybrane dla Ciebie: Nasze kursy online.
Jak widać może to być zmiana rewolucyjna, która zmieni nie tylko styl życia, ale wpłynie również na inne dziedziny takie jak medycyna, psychologia, a nawet filozofia. Badania nad wodą stale są jednak przeprowadzane i poza odkryciem wody EZ okazuje się, że istnieje dużo tajemnic, które z dnia na dzień są poznawane. Jest to między innymi pamięć wody (water memory). Okazuje się, że woda może być nośnikiem informacji pochodzących od substancji, a nawet struktur, z którymi miała kontakt. Przykładowo, woda pozostawiona na telefonie komórkowym zmienia się w napój, który okazuje się być szkodliwy dla zdrowia. Innym przykładem takiego działania może być to, że woda przechowywana w butelkach, które zmieniają jej strukturę, jest dobra dla samopoczucia i wspiera zdrowie człowieka. Jedną z kolejnych, najnowszych odkryć odnośnie wody jest również jej świadomość (water consciousness). Woda jest kluczowym czynnikiem podczas przeprowadzania badań nad istotą i dynamiką świadomości, w badaniach dotyczących zależności między mózgiem
a wodą, oraz także w badaniach aspektów wody.
Odkrycia te wydają się być niesamowitymi, jednak wciąż, są bardzo mało rozpowszechnione przez media. Mogą przecież one podważyć ogólne prawdy, jakie są znane na całym świecie i wywrócić go do góry nogami. Ludzie nie bywają skłonni, by poznawać coś na nowo, wiedząc, że zaburzy to ich światopogląd na takie proste zjawiska i substancje jak na przykład woda. Jednak tylko otwartość ludzkości na nowe odkrycia naukowców i badaczy na całym świecie jest w stanie zmienić przyszłość i sprawić, że stanie się ona pozytywnym bodźcem to odkrywania coraz to ciekawszych zjawisk i tajemnic, jakie skrywają niepozorne substancje z głębi przyrody.
Uczestnictwo w wielu konferencjach naukowych, w tym między innymi w Międzynarodowej Naukowej Konferencji ds. Wody, może być szczególnym wydarzeniem, miejscem, dzięki któremu zainspirujemy swoich bliskich do tego, aby być otwartym na nowe doświadczenia i nowinki ze świata nauki, rozwoju i badań. Chętne pozyskiwanie wiedzy pozwala szerzyć ją i budować świadomość, że świat nie stoi w miejscu, a wielkie rzeczy dzieją czasem prawie na wyciągnięcie ręki.
Człowiek składa się w ⅔ z wody. Powinien to być wystarczający argument, aby zgłębić naturę tego, kim tak naprawdę jesteśmy. Poznając tajniki wody, jej nowo odkryte właściwości oraz działanie może utwierdzać nas w przekonaniu, że człowiek to istota, którą na płaszczyźnie fizycznej stale należy poznawać.
Może Cię zainteresować: Książki z zakresu rozwoju osobistego na 2022
Źródła:
The Fourth Phase of Water (2013) Gerald Pollack